NENECHAJTE SI UNIKNÚŤ TÚTO JEDINEČNÚ CENU

  • Tieto informácie by si mal poznať skôr ako budeš chorý.
  • Prevencia je lepšia a lacnejšia ako liečenie problému.
  • V tejto knihe sa dozvieš základné informácie rozdelenia orgánov na základe skúmania vzťahov medzi človekom a prírodou /5 elementov podľa TČM/ a možnosti na posilnenie konkrétnych orgánov v správnom čase.

💛ZEM máme žalúdok, slezinu, pankreas, ktoré slúžia výhradne tráveniu a transformácie energie z jedla.

🤍KOV zastupuje pľúca a hrubé črevo, keďže pľúca prijímajú kyslík a hrubé črevo oddeľuje potrebné od nepotrebného.

💙VODA sú obličky a močový mechúr a tento element pracuje s vodou.

💚DREVO máme pečeň a žlčník. Každý tento systém potrebuje iný druh energie. Je dobré vedieť, aké bylinky nám v ktorom období dokážu posilniť dané orgány

❤️OHEŇ reprezentuje srdce, cievy a tenké črevo, a teda narába s ohnivou energiou, keďže srdce pumpuje krv a pridružený orgán tenkého čreva túto energiu potrebuje na spracovanie potravy.

herbs, natural medicine, medicinal herbs-5145166.jpg

Žijem svoj život v súlade s bylinkami, teším sa z ich krásy a vône a liečivej sily. Snažím sa informovať druhých o tom, ako je možné

si pomôcť k zlepšeniu zdravia bylinkami. 

Verím, že každý človek je jedinečný, má svoje silné a slabé stránky. Aj na základe toho si myslím, že pri starostlivosť o svoje zdravie si vyžaduje individuálny prístup. Na ňom je založená aj Tradičná čínska medicína je stará takmer 2500 rokov a historicky siaha, okrem iného, až k činskému filozofovi Konfuciovi. 

Stavia na základe, že ľudské telo a jeho orgány fungujú na rovnováhe životných pólov Yin a Yang.

Táto prirodzená metóda posilňovania orgánov v správny čas mi je veľmi blízka a preto som sa rozhodla spracovať ju čo najjednoduchšie, aby bola pochopiteľná a uchopiteľná pre každého kto chce využiť možnosti posilniť svoje orgány keď je to pre ne najpriaznivejšie. Nakoľko byliniek, ktoré dokážu pomôcť je veľa vybrala som pre každý orgán 2 TOP bylinky. V receptoch potom nájdete aj iné vhodné bylinky do čajových zmesí. Recepty som čerpala z dostupnej odbornej literatúry.

Verím že tieto informácie budú pre Vás prínosom a pomôžu Vám zostať v zdraví a pohode.

Janka F. Esoldi

Sprievodca svetom prírody a úžasnej sily byliniek pre tvoje zdravie a krásu.

Volám sa Janka Filová a hoci som už v šarmantnom veku, som večný optimista milujúci prírodu, ktorý verí, že v každom z nás je dobro a láska, len ju treba niekedy vydolovať.