🔝 ELIXÍR ŽIVOTA 🔝
🔝 ELIXÍR ŽIVOTA 🔝
💚🌲💚🌲💚🌲💚🌲
ELIXÍR ŽIVOTA
je pravá sibírska cédrová živica, rozpustená v panenskom cédrovom oleji, vyrobená podľa tradičnej ruskej receptúry.
Jeho použitie je širokospektrálne, podľa aktuálnej potreby sa užíva vnútorne, alebo sa aplikuje na pokožku, vlasy, rany a dekubity.
 
Tento zlatý poklad tradičnej ruskej prírodnej medicíny by nemal chýbať v žiadnej domácej lekárničke, svojimi účinkami nahrádza a v mnohom prevyšuje množstvo rozličných, priemyselne vyrábaných liekov
Je vhodný pre deti aj dospelých, rovnako dobre pôsobí pri akútnych ťažkostiach aj pri každodennom posilňovaní imunity
Obyvatelia Uralu, Sibíri a európskeho severu od starovekých čias vedeli o liečivých vlastnostiach cédru a používali ho pri liečbe mnohých chorôb
 
Oriešky sibírskeho cédra sú veľmi výživné, obsahujú veľa vitamínov a látok prospešných pre organizmus človeka, cédrový olej je severskými národmi označovaný ako liek na 100 chorôb
 
💚ELIXÍR ŽIVOTA💚
v sebe dokonale prepája účinky živice a oleja, ktoré sa vzájomne podporujú
Bylinné a rastlinné prípravky majú výhodu oproti priemyselne vyrábaným liečivám vďaka ich komplexnej a synergickej povahe
Neobsahuje alkohol, cukor, prídavné alebo konzervačné látky
Ekologický produkt
Vyrobené na Slovensku
Jedná sa o biologicky aktívny výživový doplnok.
💚🌲💚🌲💚🌲💚🌲💚
“Zlatý poklad tradičnej ruskej medicíny – Sibírsky céder, strom života. 
Má svoje miesto aj v modernej medicíne? Nepochybne. A ako lekárka viem, že v niektorých prípadoch dokonca nezastupiteľné,“ hovorí MUDr. Renáta Téglássy.
Sibírskemu cédru môžeme závidieť. Vďaka svojej miazge je dokonale chránený pred vírusmi, parazitmi, baktériami či plesňami. Žiadne z týchto patogénov ho neohrozujú. Nás, žiaľ, áno a vo veľkej miere o čom sme sa v nedávnej dobe presvedčili všetci. Vedel by nám práve tento, pre severanov posvätný strom pomôcť? Výskumy ukazujú, že určite áno. Miazga tohto stromu-živica, je v kombinácii s cédrovým olejom označovaná ako liek na 100 chorôb – je to skutočný elixír život. ♥️
“Máme v rukách obrovský dar prírody, ktorý stačí len múdro použiť.“
 
Elixír života sme pre vás pripravili podľa starej ruskej receptúry, v spolupráci s mníchmi, ktorí ručne zbierajú živicu zo stromov, odriekavajúc pritom ďakovné modlitby za liečivú silu prírody. Prepojili sme ich poznatky a skúsenosti s modernou medicínou a prinášame tak unikátny produkt pre vaše zdravie, navrhnutý samotnou prírodou.
MUDr. Renáta Téglássy
praktická lekárka
 
ZLOŽENIE:
ELIXÍR ŽIVOTA je zmesou dvoch prírodných zložiek, pochádzajúcich zo sibírskeho cédra:
1) Prírodná cédrová živica (obsah živice 12,5%)-pochádza výlučne z prirodzene rastúcich stromov na Sibíri a v niektorých častiach Uralu, nie zo stromov z plantáží. Je ručne zbieraná z kôry stromov, ktoré ju prirodzene počas svojho rastu vylúčili na povrch. Na jej získavanie nie sú stromy narezávané, obnažené z kôry ani inak poškodzované
2) Nerafinovaný, za studena lisovaný olej z orieškov borovice sibírskej (sibírsky céder, Pinus sibirica)-je získavaný výhradne zo šišiek, ktoré strom prirodzene zhodil na zem až po ich dozretí. Ich zber a následné ďalšie spracovanie prebieha veľmi šetrne a bez použitia kovových komponentov, ktoré by výrazne znížili účinky oleja
Obsah balenia: 100ml
💧INDIVIDUÁLNE DÁVKOVANIE ELIXÍRU ŽIVOTA💧
Vonkajšie použitie: Potierať postihnuté miesto viackrát denne.
Vnútorné použitie: Dávkovanie je prísne individuálne. Užívaním cédrovej živice sa spúšťa proces detoxikácie organizmu, čo môže byť sprevádzané nepríjemnými pocitmi. Vo všeobecnosti platí, že treba začínať s nižšími dávkami elixíru (2-3 kvapky denne) denne po dobu jedného týždňa. To znamená 2x denne 1 kvapka, prípadne 3xdenne 1 kvapka.
Dávku je potom možné zvyšovať každý týždeň o 2-3 kvapky.
Pri dobrej tolerancii je pri akútnych stavoch možné zvyšovať dávku každý druhý deň o 2-3 kvapky.
❗️Aká je maximálna dávka, ktorú môžem užiť?
Pri dobrej tolerancii preparátu môže denná dávka dosiahnuť 2x denne 1 polievkovú lyžicu.
❓Môžu elixír užívať deti?
Áno, deťom je možné kvapkať cédrový balzam na lyžicu medu.
❗️Po užití mám nepríjemné pocity v žalúdku. Prečo?
Postupným zvykaním si na živicu je potrebné postupovať u ľudí trpiacich bolesťami pri ochorení tráviaceho traktu. Mnoho ľudí má tzv. nešpecifický zápal sliznice tráviaceho traktu. Príčin je viacero, napr. pri potravinovej intolerancii sliznica čreva pri kontakte s inkriminovanou potravinou reaguje zápalom. Zistilo sa tiež, že užívanie nesteroidných antireumatík (väčšina liekov užívaných pri bolesti) poškodzuje nielen sliznicu žalúdka, ale aj čreva. Príčinou bolestí v oblasti tráviaceho traktu môžu byť aj črevné parazity alebo prekyslenie organizmu v dôsledku nevhodnej stravy. (Napríklad-pri skúmaní tráviaceho traktu ošípaných, ktoré sú kŕmené geneticky modifikovanou kukuricou, sa zistil výrazne vyšší počet zápalových prejavov ako u ošípaných kŕmených obyčajnou kukuricou. S geneticky modifikovanou kukuricou sa človek stretne v strave každý deň. Z kukurice sa vyrába napr. aj kukuričný sirup s vysokým obsahom fruktózy, pridávaný do takých potravín ako sú cereálne tyčinky, sušienky, energetické nápoje, džemy, cukrovinky a tyčinky, sladené nápoje, zmrzlina, konzervované ovocie, jogurt, cereálie a mnohé iné.)
 
❓Ako dlho mám elixír užívať?
Dĺžka užívania je závislá od indikácie, pri chronických ochorenia a tiež pri potrebe celkovej detoxikácie organizmu sa odporúča kontinuálne užívanie po dobu 3 mesiacov.
Pri nasledujúcich indikáciách začíname s užívaním 1 kvapky 2-3 x denne a podľa osobnej tolerancie dávku postupne zvyšujeme.
🔝CHRÍPKA
Po absolvovaní nábehového dávkovania (uvedené vyššie) užívajte 3 – 5 kvapiek cédrového elixíru 2 – 3 krát denne.
🔝CHOROBY PĽÚC A HORNÝCH DÝCHACÍCH CIEST
Pri chronických ochoreniach pľúc a horných dýchacích ciest užívajte 4-10 kvapiek 2x denne (Po absolvovaní nábehového dávkovania.)
🔝BRONCHIÁLNA ASTMA
Pri bronchiálnej astme užívajte ½ kávovej lyžičky 2 x denne, na prázdny žalúdok. Vhodná je tiež inhalácia, kedy do vody kvapnite 3-5 kvapky a vdychujte. Pre tento účel je možné kombinovať elixír s esenciálnymi olejmi.
🔝PĽÚCNA TUBERKULÓZA
Schéma užívania spočíva v troch 7-dňových kúrach, medzi ktorými sú dve 7-dňové prestávky: 7 dní užívať (3x denne 1 kvapku) , 7 dní prestávka, opäť 7 dní užívať, 7 dní prestávka a znovu 7 dní užívať.
Zároveň je vhodná inhalácia 3-4 x denne.
🔝SÍNUSITÍDA (zápal prínosových dutín)
Na noc si kvapnite 2 – 3 kvapky priamo do nosa.
🔝CHOROBY TRÁVIACEHO SYSTÉMU (zápalové ochorenie hrubého čreva, gastritída, hepatitída, cholecystitída, enterokolitída)
Po postupnom nábehovom zvýšení dávky (ako je uvedené vyššie) užívajte 5 – 6 kvapiek elixíru ráno nalačno 15 minút pred jedlom. Pri dobrej tolerancii sa dávka postupne zvyšuje na 10 kvapiek. Trvanie terapie je 30 dní. Nasleduje prestávka 7 dní a pokračuje sa v dávke 10 kvapiek denne ďalších 30 dní. Dva alebo tri liečebné cykly pomáhajú obnoviť črevnú mikroflóru a zbaviť sa dysbiózy. Užívanie elixíru vedie k zlepšeniu nielen kondície žalúdka a čriev, ale aj pečene, pankreasu a obličiek.
🔝VRED ŽALÚDKA A DVANÁSTNIKA
Užívanie je nasledovné: 10 dní užívania, nasleduje 10 dní prestávka a následne znovu 10 dní užívať. Denná dávka 5 – 8 kvapiek elixíru sa rozdelí na dve alebo tri dávky nalačno.
🔝CHOROBY PEČENE A ŽLČNÍKA
Užívajte 1 čajovú lyžičku elixíru po dobu 10 dní na prázdny žalúdok, potom si dajte 10 dní prestávku a znovu zopakujte desaťdňovú kúru. Cédrový elixír prečisťuje črevá a regeneruje črevnú sliznicu.
🔝HERPES
Pri herpetických infekciách (opar na tvári, perách alebo v nose, pásový opar) je vhodná lokálna aplikácia elixíru na postihnuté miesta a aj súčasné vnútorné užívanie.
Už dostupný na :
 
Janka Huberová Filová