ŠALVIA – moje 3 TOP tipy a recepty

salvia, flower, purple-5216858.jpg
sage, blossom, bloom-1598405.jpg
bee, insect, tongue-4868923.jpg
Už z prívlastku „lekárska“ je jasné, že je jedným z lekárov našich záhrad. Radosť nám prináša nielen svojím vzhľadom, ale aj omamnou vôňou a nezameniteľnou chuťou. Šalvia je známa svojimi liečivými účinkami, no hojne sa používa aj v kuchyni. Včera sme si povedali o bylinke ako takej, o jej blahodarných na účinkoch na náš organizmus, a tiež o účinných látkach, ktoré tieto účinky v našom tele zabezpečujú.
Dnes by som sa s Vami rada podelila o svoje top 3 recepty na využitie esenciálneho oleja zo šalvie.
Esenciálny olej Clary Sage má výborné účinky na pomoc pri astme, pretože uvoľňuje kŕče v prieduškách a pomáha proti úzkosti a emočnému napätiu, ktoré astmatici pociťujú. Rovnaké vlastnosti sú potenciálne nápomocné pri migrénach, ktoré majú pôvod v prílišnom napätí, ktoré je za nimi. Pretože šalvia je veľmi uvoľňujúca, je veľmi nápomocná pri zotavovaní, obzvlášť po chrípke, keď sa mnohí ľudia cítia veľmi oslabení, počas depresie, alebo v šestonedelí.
Na čo olej zo šalvie najčastejšie používam či odporúčam ja?

Ø Proti prílišnému poteniu
Účinné je pripravovať si kúpele chodidiel, alebo kúpeľ vo vani, potrebujeme:
· 1/2 pohára epsomskej soli
· 4 kvapky EO šalvia
· 3 kvapky EO koriander
Vodu pridajte až po tom, ako ste oleje zmiešali so soľou. Namáčajte si nohy alebo celé telo na 10 minút na redukciu potenia.

Ø Spánok a uvoľnenie
· 1 kvapka EO šalvia
· 1 kvapka EO Vetiver
Naneste na zátylok a spredu na hrdlo približne 15 min pred spaním. V prípade, že ste veľmi nabudený, prípadne „vytočený,“ použite 2 kvapky šalvie a 4 kvapky vetiveru.
 
Ø Zmes na podporu sústredenia
· 8 kvapiek EO Šalvia
· 20 kvapiek EO Citrón
· 10 kvapiek EO Cyprištek
· 5 kvapiek EO Rozmarín
 
Všetky 3 tipy mám odskúšané a vrelo Vám ich odporúčam, nakoľko už niekoľkokrát pomohli nielen mne, ale aj členom mojej rodiny.
S láskou