🎯 ZEOLIT 🎯

Zázračný liek 3.tisícročia
 
🪨Zeolit je jeden z nasilnejších absorbentov, aký poznáme. Absorbovať znamená prijať do seba, nasať. Odborne je to látka, pohlcujúca iné látky vo svojom objeme. Znamená to, že pohlcuje molekuly látok, ktoré majú svoj kritický priemer menší, alebo rovnaký, než je priemer vstupných otvorov do jeho kanálikov. Nasávacia schopnosť je daná jeho schopnosťou vymieňať svoje ióny.
🪨Zeolit je dokonale sterilný materiál s antibakteriálnymi účinkami. Je vynikajúci pri liečbe rezných rán, pooperačných rán, hnisavých abscesov, ekzémov, psoriázy a pod. Používa sa na všetky kožné ochorenia, aplikuje sa zvonku na kožu i zvnútra, kde pri prechode tráviacim traktom sťahuje z organizmu ťažké kovy, toxíny a iné škodliviny, likviduje škodlivú mikroflóru /Candida/.
🪨Odstraňuje prekyslenie žalúdka, žalúdočné vredy, skracuje čas rekonvalescencie po chorobách a operáciách, hlavne pri poraneniach kostí.
🪨Neusadzuje sa v organizme, v tkanivách, krvi ani na stenách ciev. Odstraňuje lepok zo stien z tenkého čreva, prispieva k liečbe Crohnovej choroby, ulceróznej kolitíde. Lieči poruchy metabolizmu, vychytáva voľné radikály, je silný antioxidant. Aktivizuje imunitný systém, zlepšuje stav alergikov. Odstraňuje stres, depresie. Podieľa sa na remineralizácii organizmu, zlepšuje štruktúru kostí. Je bez vedľajších účinkov.
 
✍️Charakteristika:
Slovník cudzích slov: zeolit je vodnatý hlinitokremičitan vápnika, draslíka alebo vodíka. Je to nerast, druh: klinoptilolit.
Jeho jedinečnosť spočíva v tom, že priestorové usporiadanie atómov vytvára kanáliky a dutiny konštantných rozmerov. V týchto kanálikoch sa môžu zachytávať látky tuhého, kvapalného alebo plynného skupenstva. Niektoré katióny nie sú v štruktúre zeolitu pevne viazané a môžu byť za určitých podmienok vymieňané za iné. Zeolit je preto veľmi často využívaný v iontovo-výmenných procesoch.
 
Poznáme 130 druhov zeolitov, z toho je 50 druhov prírodných zeolitov. Jedným z nich je klinoptilolit. Ťaží sa na území Slovenska – Kučín, Nižný Hrabovec, Bystré.
Výrobky zo zeolitu sa dnes vyskytujú na trhoch v U.S.A., Japonsku, Kube, Nemecku, Maďarsku. Rozbieha sa trh i na Slovensku.
NASA využíva zeolit ako štartovací materiál, ako materiál na hydroponické pestovanie rastlín, jeho vlastnosti ho predurčujú na ďalšie použitie pri výskume vesmíru.
 
🩺Medicínske využitie:
V tradičnej čínskej medicíne sa zeolit využíva už viac ako 800 rokov. Starí Rimania ho využívali v svojich systémoch vodných potrubí na čistenie pitnej vody.
Po Černobyľskej tragédii bol podávaný obetiam ožiarenia aj ich deťom, s veľmi dobrými výsledkami.
Používa sa ako filtračné médium pri hemodialíze, kde nahradzuje iné, veľmi drahé materiály. Vo Švédsku ho používajú ako antibakteriálnu a antivírusovú ochranu vo ventilačných systémoch v nemocniciach, výskumných laboratóriách, v klimatizáciách lietadiel a vlakov, vojaci – ako ochranu pred biologickými zbraňami.
 
🩺ZEOLIT a jeho liečivé účinky
– netoxický, nealergizujúci, absolútne bezpečný
– je možné užívať ho dlhodobo
– upravuje PH organizmu, odstraňuje prekyslenie žalúdka, účinný v boji proti candide
– aktivizuje imunitný systém
– remineralizuje organizmus
– zvyšuje príliv životnej energie
– odstraňuje stres, depresie, zlepšuje náladu
– odstraňuje z tela voľné radikály
– vyplavuje toxíny, ťažké kovy, rádioaktivitu, škodliviny – silný detoxikant
– „zabijak rakoviny“ – pôsobí preventívne i aktívne
– bez vedľajších účinkov
 
Vonkajšie použitie:
Na vonkajšie obklady, zábaly, zásypy
Maska na tvár – vyhladzuje vrásky, zlepšuje mikrocirkuláciu krvi, omladzuje
Vnútorné použitie:
Očistná kúra (jar, jeseň) – vytlačíme šťavu z jedného citróna, pridáme jednu čajovú (nie kovovú !) lyžičku zeolitu, vypijeme na lačno. Jeden týždeň. Druhý a tretí týždeň pijeme zeolit plus jeden a pol polievkovej lyžice olivového oleja za studena lisovaného a jednu polievkovú lyžicu medu. Po troch týždňoch týždeň prestávka a zopakujeme túto trojtýždňovú kúru znova.
Celá kúra aj s prestávkou teda trvá 7 týždňov.
 
⚠️Zeolit sa nedoporučuje pre tehotné ženy, deti do 3 rokov, pacienti pred transplantáciou.⚠️
Vedecký výskum potvrdil jeho neuveriteľne výnimočné pôsobenie pri liečbe onkologických ochorení. Predlžuje sa dĺžka života, zastavuje sa rast tumorov. Vynikajúce výsledky boli zaznamenané pri kožných druhoch rakoviny. Zeolit po preniknutí do rakovinovej bunky aktivizuje gén P21, ktorý, laicky povedané, prikáže rakovinovej bunke, aby umrela.
 
Zeolit uľahčuje prienik antioxidantov, vitamínov… do buniek. Nie je to liek – potravinový doplnok.
Protirakovinové pôsobenie – enzým proteín kinázy vedie ku zničeniu DNA molekúl, následne nastáva mutácia génov a vznik nádorových buniek. Zeolit rozpozná proteín kinázy a inhibuje ho. Tak predchádza vzniku nádorových buniek.
V Chorvátsku 1988-99 pod dohľadom lekárov brali onko pacienti zeolit – zaznamenali zmenšenie nádorov, zlepšenie stavov, zmizli metastázy.
 
Využitie v domácnosti – podstielky (mačky, psy, drobné domáce zvieratá), dekoračný materiál (má svetlozelenú farbu, mokrý má pekný perleťový lom), čistenie vody v akváriách, filter do bazénov a záhradných jazierok, pestovanie ovocia a zeleniny, odstraňovanie pachov z chladničiek a mrazničiek, z uzavretých priestorov a pivníc…
 
Čistý zeolit a výrobky zo zeolitu nájdete v našom eshope