Keď sa povie Zengest

Nedávno som Vám spomínala moju asi najobľúbenejšiu zmes EO Zengest
Keď sa povie Zengest hneď nám napadne, že ho použijeme práve na hnačky, črevné virózy….
Áno, pri týchto problémoch je 💯.
Ale málokoho napadne, že práve pri zahlienení a pri zadných soplíkoch môže použiť práve túto zmes olejov.
 JE VEĽMI ÚČINNÝ. 
Vieš z akých olejov je táto zmes?
 
💧Zázvor Ginger: proti kŕčom a proti nevoľnosti, rozpúšťa staré hlieny ,zohrieva a ukľudňuje, môže inšpirovať k odvahe, vynikajúca podpora trávenia; ohrievanie tkanív a orgánov, pozdvihujúci a motivačný. Vynikajúci na zotavenie sa z reumatickej horúčky.

💧Mäta Peppermint: Uvoľňuje hladké svaly črevného traktu a podporuje peristaltiku
Upokojujúci pre celé telo. Zabíja baktérie a parazity, kvasinky, huby a plesne. Známy ako pomoc od zvracania, hnačky, zápchy, vetrov, koliky, nevoľnosti a kinetózy. Redukuje teplo pri horúčke, aby telo mohlo pracovať na obnove a liečení s menším nepohodlím.

💧Estragon: Antiseptický a zabíja črevné parazity a infekcie močového traktu, je proti infekčný, predchádza fermentácii v črevnom trakte, pomáha absorpcii komprexu vitamínov B v črevnom trakte, je antimikrobiálny, redukuje svalové kŕče, je skvelý na pomoc pri infekciách.

💧Koriander Coriander: Upokojuje pankreas a žlčník a popri podpore pri spracovávaní živín je tiež protizápalový protikŕčový, podporuje dobré okysličovanie.zvyšuje činnosť základných tráviacich enzýmov, aby sa živiny mohli vstrebať a vytvárať nové zdravé bunky .

💧Fenikel Fennel: Pomáha zlepšiť trávenie podporou pečene, tiež môže pomôcť pri vyrovnávaní hladiny hormónov.

💧Caraway: Znižuje kyselinový reflux, protizápalový, protidepresívny, protiparazitický, Dobrá pomoc on plynov a bolestí z koliky.

💧Aníz Anise: Ukľudňuje a posilňuje tráviaci systém, dáva do rovnováhy kyseliny a podporuje vytváranie prostredia pre zdravé trávenie.
ZenGest je tiež skvelý ak sa chcete zbaviť preťaženia dutín. Dajte pár kvapiek z tohto esenciálneho oleja a aplikujte ho na miesta dutín. Ak máte citlivú pokožku môžete použiť spolu s frakcionovaným kokosovým olejom a dávajte si pozor, aby ste sa vyhli priamemu kontaktu s očami, pretože ZenGest obsahuje Pepermint. Táto aplikácia pomáha dať veci do pohybu a uvoľňuje preťažené dutiny.

Ďalší skvelý návrh ako použiť tento olej je dať si ho na reflexné body na vašich chodidlách.
Vaše dutiny sú napojené na body presne pod prstami, takže môžete aplikovať pár kvapiek na tieto body aj spolu s esenciálnym olejom Air, aby ste dali veci do pohybu.