REFLEXNÁ TERAPIA 

REFLEXNÁ TERAPIA CHODIDIEL,

je už po tisícročia považovaná za veľmi účinnú metódu, ktorou sa dajú zmierniť rôzne, aj vážne, zdravotné problémy. Na chodidle sa premieta celé ľudské telo a všetky orgány, ktoré sa v ňom nachádzajú. Po pravidelných reflexných terapiách sa vaše zdravie výrazne polepší alebo utuží.
Reflexná terapia chodidiel má pre človeka diagnostický, terapeutický a preventívny význam a je jednou z najúčinnejších a taktiež najperspektívnejších metód alternatívnej medicíny.
Tlačením a trením jednotlivých plôšok a bodov na chodidle je možné veľmi spoľahlivo nájsť problémové miesta na tele, pretože reflexné body oslabených alebo už chorých orgánov a častí tela na chodidle pri stlačení reagujú bolestivo alebo nepríjemným pocitom, a tak prezrádzajú postihnuté kosti, svaly, kĺby alebo vnútorné orgány.
 
Reflexná terapia chodidiel nie je klasická masáž chodidiel, ale terapia, pri ktorej sa vyvíja spočiatku jemný a postupne silnejší tlak na konkrétne body na spodku chodidiel, stranách chodidiel i na priehlavkoch. Je fantastická najmä preto, že nevyžaduje žiadne zvláštne prostriedky (stačia vaše ruky) a je veľmi účinná. Pri pravidelnom používaní prichádzajú výsledky veľmi rýchlo.

Pôsobí na orgány uložené v tele, na telesné systémy, môžeme ňou poskytnúť prvú pomoc a nespôsobuje žiadne komplikácie. Oproti akupunktúre (vpichovaniu ihiel) neporušuje kožu a tým nevytvára možnosť ohrozenia infekciou. Reflexnú terapiu chodidiel môžu využívať všetci bez ohľadu na vek a diagnózu, a je veľmi nápomocná pri prevencii, udržiavaní zdravia, ako aj pri riešení mnohých zdravotných problémov.
 
Táto metóda je vhodná hlavne ako PREVENCIA na udržanie zdravia, ale aj ako fantastická SEBAUZDRAVOVACIA metóda. Nôžky môžeme masírovať tak čerstvo narodenému bábätku, ako aj starčekovi či starenke. Vek nie je žiadnym obmedzením ani kontraindikáciou.
Zajtra si ukážeme reflexné body pečene a žlčníka.

REFLEXNÁ TERAPIA CHODIDIEL pre PEČEŇ a ŽLČNÍK

Masírovať začíname jemne, tlak postupne zvyšujeme. Reflexné body môžeme masírovať (stláčať) palcom alebo kĺbom ohnutého prsta. 
Dĺžka masírovania jednotlivých plôšok je individuálna, podľa pocitu a potreby, ale minimálne 3-5 min. Každá minúta navyše je vo váš prospech 

MASÍROVAŤ MÔŽETE NIEKOĽKOKRÁT DENNE. ČÍM MÁTE ZÁVAŽNEJŠIU ALEBO CHRONICKEJŠIU CHOROBU, TÝM MASÍRUJTE ČASTEJŠIE A DLHŠIE.
REFLEXNÁ TERAPIA CHODIDIEL JE ALE HLAVNE
FANTASTICKÁ PREVENCIA A PRETO SI CHODIDLÁ MASÍRUJTE KOMPLEXNE 1-2X MESAČNE.
Pri akútnych problémoch je možné masírovať problémovú reflexnú oblasť aj 15 minút. Iba pri masírovaní zóny pečene a chrbtice je možné tieto masírovať viac ako 5 minút iba pri dobre fungujúcich obličkách. Dôvodom je fakt, že pri masáži sú uvoľňované rôzne toxíny a pri nie dobre fungujúcich obličkách by sa tieto nedostatočne vylučovali a zostávali by v krvnom obehu, čo je nežiadúce.

Preventívne sa odporúča vykonávať kompletnú reflexnú terapiu chodidiel 1-2x mesačne 60 minút. V akútnych prípadoch ju treba vykonávať denne maximálne 30 minút.
 
Pred masážou je vhodné chodidlá natrieť malým množstvom prírodného oleja alebo krému. V prípade ostrej a bolestivej reakcie nejakej zóny túto iba hladíme. Ostrá bolesť znamená, že orgán nie je plne funkčný a treba ho povzbudzovať.
 

DÔLEŽITÉ JE DODRŽAŤ SPRÁVNY POSTUP:

  1. Najskôr premasírujeme palcami oboch rúk celú plochu obidvoch chodidiel.
  2. Následne sa musí vždy v prvom rade premasírovať oblasť obličiek, močovodov a močového mechúra. Je to dôležité z dôvodu podpory uvoľnenia a odstránenia toxínov z krvného obehu. Tejto oblasti je nutné venovať najviac pozornosti.

DÔLEŽITÉ! Zóna obličiek sa masíruje smerom zdola hore tlakom palca.

       3. Potom prejdeme od obličiek k zóne močovodov a smerom od
zóny močovodov pokračujeme k reflexnej plôške močového
mechúra. Zónu močového mechúra masírujeme do kruhu
v smere hodinových ručičiek. Vždy, keď sa masíruje zóna
obličiek, majú sa masírovať aj reflexné zóny močovodov
a močového mechúra.
       4. Pokračujeme opätovným dôkladným masírovaním bodu
pečene, žlčníka.
A viete čo najúžasnejšie? Vôbec to nemusíte robiť sami.
Využite služby odborníkov. Spojíte príjemné s užitočným. 
Aj tieto informácie nájdete práve v tomto e-booku.
 
Pre rodiča nie je nič horšie, ako keď jeho dieťa niečo bolí a on nevie čo, prečo a ani ako veľmi.
 
V tomto e-booku sa naučíte základy ako používať esenciálne oleje bezpečne a uľaviť dieťatku od nepohody.
 
Teraz je pre Vás za jedinečnú cenu 4,90.
 
Nie, nie je to 1.apríl.
 
Využi to teraz. Táto cena bude len 48 hodín, potom sa bude e-book predávať za 9,90.

8 OLEJOV DO DETSKEJ LEKÁRNIČKY

alebo

Ako upokojiť vaše bábätko?

 

Pomocou esenciálnych olejov a masírovania nôh sa vám to podarí za pár minút

Pozeráte sa na plačúce dieťa a neviete, ako mu pomôcť?

Cítite sa celkom bezradní?

 
Jednou z najčastejších príčin je bolenie bruška. Čo u novorodenca zaberá a bábätka si ju neskutočne  užívajú, je pravidelná antikoliková masáž bruška. Vykonávať ju môžete už od tej doby, čo je pupok úplne zahojený. 

Bruško masírujte niekoľkokrát denne asi 30 minút po kŕmení, aby ste podporili peristaltiku čriev.
 
Aké sú pravidlá masáže bruška?
 
Do teplých dlaní si rozotrite pripravený olejček s esenciálnym olejom  s jemným tlakom a pomalým pohybom hladkajte bruško  zhora nadol. Potom jemne pritlačte nožičky k bruško a zase ich natiahnite. Podporiť to môžete ešte premasírovaním príslušnej časti na chodidle dieťatka.
Aký esenciálny olej je vhodný?
 
Ktorá časť chodidla je prepojená s časťou bruška?